معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

مدیرعامل تسلا، نابود کردن ارزهای دیجیتال غیرممکن است!

0 14
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا می گوید: نابود کردن ارزهای دیجیتال، غیرممکن است!

ایلان ماسک معتقد است، ماهیت غیرمتمرکز ارزهای رمزنگاری شده ممکن است برای دولت چین یک چالش باشد.

در حالی که ناظران جهانی به بررسی دقیق صنعت ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، از ارزهای دیجیتال حمایت کرده و آن را فناناپذیر می‌نامد.

ماسک در کنفرانس کد (Code) در کالیفرنیا گفت: 

“من فکر می‌کنم نمی‌توان رمزارز را از بین برد، اما ممکن است دولت‌ها سرعت پیشرفت آن را کاهش دهند.”

به گفته مدیرعامل تسلا، ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال ممکن است برای دولت چین، که جمعه گذشته جنگ جدیدی را با ارزهای دیجیتال اعلام کرد، چالشی باشد.

ماسک خاطرنشان کرد: 

“من تصور می‌کنم ارزهای دیجیتال اساساً با هدف کاهش قدرت یک دولت متمرکز ایجاد شده است و دولت‌ها این را دوست ندارند.” او همچنین پیشنهاد کرد که آخرین سرکوب چین در مورد ارزهای دیجیتال به احتمال زیاد به  مسائل مهم تولید برق  در این کشور ارتباط  دارد.

بخشی از آن در واقع به دلیل کمبود برق در بسیاری از مناطق چین است. در حال حاضر بخش‌های بسیاری از جنوب چین دچار قطع برق هستند زیرا تقاضای برق بیش از حد انتظار است. ممکن است استخراج ارز‌های دیجیتال در این امر نقش داشته باشد.

علیرغم اینکه مدیرعامل تسلا خود را یک متخصص بزرگ ارزهای دیجیتال نمی‌داند، این غول فناوری تاکید کرد که نهادهای نظارتی نباید در تلاش برای کاهش سرعت پذیرش ارزهای دیجیتال باشند. در پاسخ به این سوال که آیا دولت ایالات متحده باید در تنظیم ارز‌های دیجیتال مشارکت داشته باشد، ماسک پاسخ داد:

من می‌گویم: هیچ کاری نکند.

ماسک در توییتر به عنوان یک عامل تاثیرگذار بر قیمت ارزهای دیجیتال ظاهر شده است ، زیرا بسیاری از کارشناسان، پست‌های وی را با حرکت گسترده قیمت توکن‌هایی مانند : Shiba Inu ،Dogecoin  و همچنین بیت کوین (BTC)، مرتبط می‌دانند. مدیرعامل تسلا پس از حذف گزینه پرداخت BTC برای خرید خودرو تسلا به دلیل نگرانی‌های احتمالی زیست محیطی در مورد استخراج بیت‌کوین در ماه مه 2021، در جامعه رمزنگاری مورد انتقاد گسترده قرار گرفت.

ماسک قبلاً با اعلام خرید 1.5 میلیارد دلاری بیت‌کوین در ماه فوریه، خوش‌بینی زیادی را در بازار رمزنگاری ایجاد کرد.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.