معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

خطر حکم مسدود سازی دادگاه روسیه برای 17 صرافی ارز‌دیجیتال

0 51
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به دنبال تصمیم اخیر یک دادگاه منطقه‌ای، یک سری دیگر از صرافی‌های آنلاین  ارز‌های دیجیتال در روسیه با خطر بسته شدن مواجه می‌شوند. اطلاعات منتشر شده در وب سایت‌های آن‌ها غیرقانونی تلقی شده است و ناظر مخابراتی کشور می‌تواند دسترسی به سایت‌های آن‌ها را مسدود کند.

Roskomnadzor، ممکن است صرافی‌های ارزدیجیتال در لیست سیاه را حذف کند.

اگر اپراتورهای آن‌ها صفحات وب غیرقانونی را حذف نکنند، تعدادی از وب‌سایت‌هایی که گزینه‌های مبادله، نقد و انتقال ارزهای ارزدیجیتال با استفاده از روش‌های مختلف پرداخت را ارائه می‌دهند، ممکن است توسط مخابرات روسیه، Roskomnadzor، مسدود شوند. تهدید برای صرافی‌های ارزدیجیتال آنلاین، ناشی از حکم دادگاه است که محتوای آن‌ها را ممنوع می‌داند.

به نقل از Forklog، در اوایل ماه سپتامبر، دادگاه منطقه‌ای Kushnarenkovsky در باشکورتوستان، جمهوری فدراسیون روسیه، تأیید کرد که اطلاعاتی که آن‌ها منتشر می‌کنند طبق قوانین فعلی ممنوع است. در فهرست وب‌سایت‌های ممنوعه روسی که توسط سازمان غیردولتی Roskomsvoboda نگهداری می‌شود، 17 سایت تحت تاثیر این تصمیم ذکر شده است.

دادگاه در حکم خود، خاطرنشان می‌کند که در همه این موارد سیستم‌ عامل‌ها بدون نیاز به ثبت‌نام اجازه دسترسی آزاد را داده‌اند. هر کاربر می‌تواند با محتوا آشنا شده و مطالب را به‌صورت الکترونیکی کپی کند. هیچ‌گونه محدودیتی در انتقال، کپی و توزیع آن‌ها وجود ندارد.

به گفته مرکز حقوق دیجیتال، یک شرکت حقوقی که توسط اپراتورهای 6 صرافی ارز دیجیتال استخدام شده است، صاحبان وب‌سایت‌ها به‌هیچ‌وجه توسط دادگاه احضار نشده‌اند. سرکیس داربیانیان، مدیریت شرکت، توضیح داد که ظاهراً این سایت‌ها در تجمع صرافی ارز‌دیجیتال Bestchange.ru شناسایی شده‌اند.

در چند سال گذشته، وب‌سایت‌هایی با محتوای مربوط به خدمات بیت‌کوین و ارز دیجیتال اغلب با اقدامات محدود کننده در روسیه هدف قرار گرفته‌اند. Roskomnadzor، بیش از یک‌بار، Bestchange.ru را مسدود کرد اما در نهایت دسترسی به سایت محبوب بازیابی شد. در مارس 2020، آژانس، شش سایت ارز دیجیتال را به لیست ممنوعه اینترنت خود اضافه کرد و در ژوئن امسال، دادگاهی در منطقه پرم، تصمیم خود را برای مسدود کردن چندین وب‌سایت معاملات ارز دیجیتال اعلام کرد.

وکلای مرکز حقوق دیجیتال در حال آماده‌سازی شکایات رسمی با هدف لغو کامل تصمیم دادگاه هستند. ظاهراً دادستان‌ها نمی‌خواهند این واقعیت را بپذیرند که قانون دارایی‌های دیجیتالی قبلاً تصویب شده است و قانون‌گذار راه ممنوعیت کامل ارزهای رمزنگاری‌شده را دنبال نکرده است، بلکه فقط امکانات استفاده از آن و گردش حقوق مدنی را محدود کرده است.

آیا فکر می‌کنید مبادله کنندگان ارز دیجیتال روسی و دفاع آن‌ها قادر خواهند بود تصمیم دادگاه را لغو کنند؟ پاسخ‌های خود را در بخش نظرات زیر بگویید.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافیموقعیتلینک ثبت نام
کوکوین  کوکوینبین المللی
کوینکس  کوینکسبین المللی
نوبیتکس نوبیتکسایران
تبدیل تبدیلایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.