معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

جریمه 1.25 میلیون دلاری صرافی کراکن

0 43
زمان مطالعه: 2 دقیقه

جریمه 1.25 میلیون دلاری برای صرافی کراکن (Kraken) به علت عدم رعایت قوانین مبادلات کالا

 صرافی ارزهای دیجیتال Kraken، از طرف کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده یا CFTC، به اتهام مبادله کالا، به مبلغ بیش از یک میلیون دلار جریمه شده است.

در بیانیه 28 سپتامبر CFTC آمده است

صرافی ارزهای دیجیتال Kraken، مستقر در ایالات متحده که تحت نام Payward Ventures فعالیت می‌کند، موفق به ثبت خود به عنوان بازرگانی کمیسیون معاملات آتی نشده است و به‌طور غیرقانونی، معاملات کالای خرده فروشی را در غالب دارایی‌های دیجیتال، ارائه می‌دهد. بر اساس این دستور، این صرافی باید 1.25 میلیون دلار جریمه بپردازد و از نقض بیشتر قانون مبادله کالا، خودداری نماید. 

قانونی که بر اساس آن CFTC، قدرت اجرایی بیشتری در تجارت کالا و معاملات آتی به دست می‌آورد.

وینسنت مک گوناگل، سرپرست اجرایی CFTC گفت: این اقدام بخشی از تلاش گسترده‌تر CFTC، برای محافظت از مشتریان آمریکایی است. معاملات مارجین، لوریج و خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال که به مشتریان خرده فروشی ایالات متحده ارائه می شود، باید در قالب مبادلات ثبت شده و مطابق با همه قوانین و مقررات قابل اجرا، انجام شود.

CFTC ادعا می‌کند، کراکن از ماه ژوئن 2020 تا ژوئیه 2021 ، معاملات خرده فروشی کالا را به‌صورت مارجین و به شکل دارایی‌های دیجیتالی به مشتریان واجد شرایط ایالات متحده ارائه نموده است. از آن زمان، کراکن سیاست خود را در مورد معاملات مارجین تغییر داده است، اما تا ژوئن 2021، مشتریان ملزم به بستن یا تسویه پوزیشن معاملاتی خود در مدت 28 روز هستند. به نقل از CFTC، این اقدامات نشان دهنده فعالیت غیرقانونی این شرکت است زیرا معاملات در بازار و قرارداد مشخص شده انجام نمی‌شود.

CFTC ادعا می کند: اگر بازپرداخت ظرف 28 روز انجام نشود، Kraken می‌تواند به صورت یک طرفه، پوزیشن معامله مارجین را منحل کند. اگر ارزش وثیقه به زیر درصد وجه تضمین کاهش یابد، کراکن می‌تواند لیکویید اجباری را آغاز کند. در نتیجه، تحویل واقعی دارایی‌های خریداری شده با شکست مواجه خواهد شد. 

به نظر می رسد این اقدام اجرایی، در مقایسه با اندازه یک صرافی بزرگ رمزنگاری مانند Kraken کوچک است. برخی تخمین‌ها، ارزش شرکت را 10 میلیارد دلار برآورد می کنند و این جریمه تنها 0.0125 درصد از ارزش این شرکت است. در مقابل، CFTC و شبکه اجرای جرایم مالی، در ماه آگوست صرافی ارز‌های دیجیتال BitMEX را 100 میلیون دلار را جریمه کردند.دان برکوویتز(Dan Berkovitz)، کمیسیونر فعلی CFTC که به‌زودی مشاور عمومی کمیسیون بورس و اوراق بهادار خواهد شد، قبلاً اقدامات اجرایی سابق در حوزه ارز‌های دیجیتال را “تهاجمی” توصیف کرده است، اما همچنین گفت که این نهاد “لزوماً به دنبال اختیارات بیشتر بدون منابع بیشتر نیست.”

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.