معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

طرح آزمایشی برای استفاده از ارزهای دیجیتالی در پرداخت برون مرزی

0 22
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی می توانند زمان پرداخت برون مرزی (BIS) را کاهش دهند

یک طرح آزمایشی اخیر نشان داد که استفاده از ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) با پشتیبانی از بلاک‌چین، می‌تواند زمان مورد نیاز برای معاملات بین مرزی را از روز به ثانیه کاهش داده و همچنین هزینه‌ها را نیز کاهش دهد.

در گزارشی که روز سه‌شنبه توسط BIS (بانک تسویه بین‌المللی) منتشر شد، گفته شده است که برنامه آزمایشی با استفاده از CBDCها برای پرداخت‌های برون مرزی مورد بررسی قرار گرفته است.

BIS ادعا کرده است که می‌توان با کنار گذاشتن مراحل پیچیده موجود، که طی آن پرداخت‌ها از طریق شبکه‌ای از بانک‌های طرف معامله که در مدت زمان سه تا پنج روز انجام می‌شود‌، در چند ثانیه انجام شود و هزینه ها را تا 50 درصد کاهش داد.

بسیاری از دولت‌ها و بانک‌های مرکزی در سراسر جهان در حال بررسی استفاده از CBDCها هستند‌ که اشکال دیجیتالی ارزهای موجود هستند.

برخی دولت‌ها مانند چین، در حال آزمایش CBDCهای خرده فروشی هستند که برای تکرار وجوه نقد در گردش طراحی شده‌اند در حالی که برخی دیگر در نظر دارند از CBDCهای به اصطلاح عمده فروشی برای بهبود عملکرد داخلی سیستم‌های مالی خود و یا نحوه تعامل آن‌ها با دیگران استفاده کنند.

طرح آزمایشی، که در ابتدا شامل موسسات بانک مرکزی در هنگ کنگ و تایلند بود، از آن زمان به بعد شامل چین و بانک‌های مرکزی امارات نیز شد و تحت حمایت BIS فعالیت می کند.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.