معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

اولین مجوز نگهداری دارایی‌های دیجیتالی در سوئیس صادر شد

0 19
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک SEBA، اولین مجوز نگهداری دارایی‌های دیجیتالی در سوئیس را دریافت کرد.

SEBA Bank AG، موسسه‌ای مستقر در سوئیس و متمرکز بر ارائه دارایی‌های رمزنگاری شده دیجیتالی، امروز تایید کرد که مجوز CISA را از اداره بازار مالی سوئیس یا FINMA، برای تسهیل خدمات سازمانی طرح‌های سرمایه گذاری جمعی بومی، بدست آورده است.

این اعلامیه، این بانک را قادر می‌سازد که در کشور سوئیس، به یکی از اولین بانک‌های دارایی دیجیتالی جهان تبدیل شود که مجوز حضانت را دریافت کرده است. این تأییدیه به این موسسه اجازه می‌دهد فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری را برای مشتریان حرفه‌ای در بازارهای نوظهور ارزهای رمزنگاری شده، فراهم کند.

این شرکت در اواسط سال 2018 تأسیس شد و از فلسفه بانکداری دیجیتالی نسل بعدی حمایت می‌کرد‌، اما خیلی زود به عنوان پیشگام در بخش دارایی‌های دیجیتال تحت نظارت، مطرح شد. 

یک سال بعد در آگوست 2019، این بانک موفق به دریافت مجوز شرکت بانکی و اوراق بهادار شد و برنامه SEBAwallet، خدمات بانکداری الکترونیکی و کارت SEBA را به بازار عرضه کرد و از پنج ارز دیجیتال اصلی از جمله بیت‌کوین و اتریوم پشتیبانی نمود.

گیدو بوئلر، مدیرعامل بانک SEBA، نظرات خود را در مورد موفقیت‌های اخیر بانک‌ این‌گونه بیان کرد:

دو سال پیش بانک SEBA، مجوز بانکداری و اوراق بهادار سوئیس را دریافت کرد و اکنون از شتاب تجاری عالی برخوردار است زیرا تصویب نهادی دارایی‌های رمزنگاری و دیجیتال در سطح جهان، با سرعت رو به افزایش است.

تضمین‌های نظارتی در بازاری که اغلب به عنوان بازار بی‌ثبات شناخته می‌شود‌، خیلی زود توجه نخبگان اروپا را به خود جلب کرد. در اواسط سال 2020، بانک مرکزی فرانسه Banque de France، بانک  SEBA را برای مشارکت در پروژه آزمایشی دیجیتال یورو انتخاب کرد تا به بررسی امکان سنجی CBDC در پرداخت‌های فرامرزی بپردازد.

بوئلر، همچنین در مورد پیامدهای دستیابی به مجوز CISA برای پذیرش در اروپا اظهار داشت:

با مجوز جدید CISA، بانک SEBA به پیشگامی خود در فضای دارایی‌های دیجیتالی نهادی ادامه می‌دهد. مدیران دارایی اکنون می‌توانند استراتژی‌های مبتنی بر ارز‌های دیجیتال یا سایر دارایی‌های دیجیتالی را با استفاده از ساختارهای صندوق سرمایه‌گذاری متقابل در سوئیس، که توسط بانک SEBA به عنوان بانک دارای مجوز CISA تأمین شده است، به مخاطبان گسترده‌تری ارائه دهند.

 

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.