معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

ارز‌های دیجیتال ملی، ارز دیجیتال فاشیستی است

0 32
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

ادوارد اسنودن، ارز‌های دیجیتال ملی را، ارز دیجیتال فاشیستی می نامد

در 9 اکتبر، ادوارد اسنودن (Edward Snowden)، افشاگر و مدافع حریم خصوصی، مقاله‌ای درباره ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی (CBDC) منتشر کرد و مدعی شد CBDCها، جدیدترین خطری هستند که افق عمومی را در بر می‌گیرند. اسنودن تأکید کرد که CBDC به جای یک نوآوری به منحرف کردن ارزهای دیجیتال پرداخته و به کریپتو فاشیست نزدیک‌تر است.

در حالی که سیاستمداران و کارتل‌های بانکی مدرن همه در مورد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تقریبا نظر یکسان دارند، بسیاری از منتقدان معتقدند که آن‌ها هیچ فرقی با ارز‌های متمرکز فیات ندارند. روز شنبه، ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) و آژانس امنیت ملی (NSA)، مقاله‌ای را منتشر کرد که توصیف می‌کند CBDCها چه چیزی برای جامعه به ارمغان خواهند آورد. اسنودن، طرفدار دارایی‌های رمزنگاری غیر متمرکز مانند بیت‌کوین، اتریوم و zcash است. با این حال‌، وقتی صحبت از CBDC می‌شود، اسنودن نگران اتخاذ این فناوری است.

ادوارد اسنودن در مقاله خود تأکید می‌کند

من به شما می گویم CBDC چیست. این همان‌طور که ویکی پدیا به شما می‌گوید دلار دیجیتالی نیست. به هر حال، اکثر دلارها در حال حاضر دیجیتالی هستند، نه به عنوان چیزی که در کیف پول شما جمع شده است، بلکه به عنوان ورودی در پایگاه داده بانک شما ارائه شده است. هیچ یک از بانک‌های مرکزی در سطح دولتی، از ارزهای دیجیتال و یا رمزنگاری‌شده، استفاده نمی‌کنند. 

ادوارد اسنودن افزود:

در عوض، ارزهای دیجیتالی ملی چیزی نزدیک به انحراف ارز رمزنگاری شده است، یا حداقل از اصول و پروتکل‌های پایه رمزنگاری شده است.  یک ارز رمزنگاری شده ، که در روزهای آینده وارد دفتربلاک‌چین خواهد شد، که به طور واضح طراحی شده است تا از مالکیت اولیه کاربران خود جلوگیری کند.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.