معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

تایید اولین ETF بیت‌کوین، توسط سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC)

0 31
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC)، صندوق قابل معامله در بورس (ETF) را تایید کرد که هدف آن قرار دادن سرمایه‌گذاران در معرض بیت‌کوین در برابر شرکت‌های تجاری عمومی است.

بر اساس یک طرح ثبت‌ شده در 1 اکتبر، Volt Crypto Industry Revolution و Tech ETF عملکرد شرکت‌های موسوم به انقلاب صنعت بیت‌کوین را دنبال خواهند کرد. شرکت‌هایی که در فهرست عمومی هستند یا اکثریت دارایی‌های خالص خود را در بیت‌کوین در اختیار دارند، مانند (MicroStrategy (NASDAQ: MSTR، یا اکثر سود خود را از طریق استخراج یا ساخت تجهیزات استخراج مانند (Marathon Digital Holdings (NASDAQ: MARA به دست می‌آورند.

حداقل 80 درصد از دارایی‌های خالص صندوق در سهام ارز دیجیتال، سرمایه‌گذاری خواهد شد. 20 درصد باقیمانده برای جبران ریسک سبد سهام متمرکز صندوق در سهام سنتی‌تر سرمایه‌گذاری می‌شود. ETF، هیچ ارز رمزنگاری‌شده‌ای را مستقیماً در اختیار نخواهد داشت.

تأیید SEC برای این صندوقِ، که تحت نماد BTCR معامله می‌شود، تنها چند روز پس از تصمیم‌گیری  در مورد چهار ETF بیت‌کوین، GlobalX، WidsomTree، Kryptoin و Valkyrie تا اواخر نوامبر صورت گرفت.

درحالی‌که SEC بستر معاملاتی ارز‌های دیجیتال را راه می‌اندازد، برنامه‌های ETF بیت‌کوین در حال انباشته شدن است. روز جمعه، BlockFi برای ETF آتی بیت‌کوین ثبت‌نام کرد و تعداد برنامه‌های فعال در حال انتظار را به بیش از دوازده برنامه رساند.

بسیاری در جامعه ارز‌های دیجیتال حدس می‌زنند که باوجود تاخیرها، تأیید ETF بیت‌کوین می‌تواند تا پایان ماه اتفاق بیفتد. Gary Gensler، رئیس SEC نیز بارها و بارها پیشنهاد داده است که با ایده ایجاد ETF بیت‌کوین مبتنی بر آینده مانند آنچه توسط Valkyrie و BlockFi پیشنهاد شده است، مخالف نیست.

در حالی که ETF Volt دقیقاً همان ETF بیت‌کوینی نیست که صنعت ارز‌های دیجیتال منتظر آن بود، اما یک گام  رو به جلو است: BTCR اولین ETF متمرکز بر بیت‌کوین است که تاییدیه نظارتی دریافت کرده است.

مدیرعامل Volt Equity، تد پارک، به اینسایدر گفت که این صندوق که پنجمین صندوق برای شرکت خدمات مالی مستقر در سانفرانسیسکو است، برای تصویب سخت‌ترین صندوق‌ بود.

پارک به اینسایدر گفت: خیلی سخت بود که بتوان این مشکل را حل کرد. اما ما واقعاً خوشحالیم که آن‌ها بالاخره آن را تایید کردند.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.