معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

عبور قیمت بیت‌کوین از 50،000 دلار

0 32
زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت بیت‌کوین از 50،000 دلار عبور کرد.

شبکه‌های اجتماعی اصلی و بسترهای ارتباطی فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ روز دوشنبه با افزایش قیمت بیت‌کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده، از دسترس خارج شدند.

همان‌طور که داده ها نشان می‌دهد‌، قیمت بیت‌کوین (BTC) پس از سقوط به پایین‌ترین سطح روزانه 47،166 دلار، توانست مجددا به روند صعودی خود بازگشته و از 50،000 دلار عبور کند، که در کمتر از دو ساعت، تقریباً 4.5 درصد افزایش یافت. به‌طور مشابه، قیمت اتریوم (ETH) در مدت مشابه، 3.5 درصد افزایش یافت و در زمان انتشار این خبر به محدوده 3،400 دلار رسید.

افزایش ناگهانی قیمت در حالی رخ می‌دهد که پلتفرم اصلی رسانه‌های اجتماعی فیسبوک، برنامه اشتراک گذاری عکس و فیلم Instagram و برنامه پیام‌رسان WhatsApp که هر دو متعلق به  مجموعه فیسبوک است، تقریباً در ساعت 3:16 بعد از ظهر به وقت محلی UTC در 4 اکتبر، از دسترس خارج شد. از طریق توییتر، این شرکت اعلام کرد که در تلاش بوده تا هرچه سریع‌تر همه چیز به حالت عادی برگردد.

تقریباً در همان زمان، در 13 مارس 2019، هر سه پلتفرم از وقفه بزرگی خبر دادند که بیش از 24 ساعت به طول انجامید. در آن زمان، فیسبوک این مشکلات را به “تغییر پیکربندی سرور” نسبت داد.

این وقفه‌ها ممکن است بر مشارکت جامعه در پروژه‌های رمزنگاری و بلاک‌چین تأثیر بگذارد، اماDiscord ،Twitter YouTube و بسیاری از سیستم عامل‌ها هنوز به طور عادی کار می‌کنند. بسیاری از کاربران توییتر پس از این حادثه، مطالب بیشتری در خصوص، برجسته کردن نیاز به یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز ساخته شده بر روی بلاک‌چین را مطرح می کنند.

آلن فارینگتون، که مرتباً در مورد بیت‌کوین و ارزهای رمزنگاری شده در وبلاگ Medium خود می‌نویسد، می گوید:

“اگر آن‌ها فیسبوک را بر روی بلاک‌چین ایجاد می‌کردند ، هرگز از بین نمی‌رفت.”

این خاموشی همچنین به دنبال آن است که فرانسیس هاگن‌، کارمند سابق فیسبوک، هزاران سند به روزنامه نگاران و سایرین تحویل داده است که نشان می‌دهد این شرکت آنچه را که ادعا می‌کند، در رابطه با حذف سخنان نفرت‌انگیز و پست‌های تشویق‌کننده خشونت، از جمله موارد دیگر، انجام نداده است. سهام فیسبوک روز دوشنبه با بیش از 5 درصد کاهش به 324.90 دلار در زمان انتشار این خبر رسید.

توییتر در حال کار بر روی ابتکار عمل غیرمتمرکز رسانه‌های اجتماعی خود است. مدیر عامل شرکت، جک دورسی برای اولین بار در دسامبر 2019 اعلام کرد که این پلتفرم به تیم اختصاصی برای توسعه استاندارد غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی، کمک مالی می‌کند و اخیراً یک توسعه دهنده بلاک‌چین را برای رهبری گروه استخدام کرده است.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.