معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

اروپا بزرگترین اقتصاد کریپتویی جهان در یک‌سال اخیر

0 22
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش چینالیسیس، اروپا بزرگترین اقتصاد کریپتویی جهان در یک‌سال اخیر  بوده است.

DeFi به یک کاتالیزور اصلی برای اقتصاد رمزارزها در اروپا تبدیل شده است. موسسات بزرگ نیز، سهم معاملات خود را به میزان قابل توجهی افزایش داده‌اند.

بر اساس تحقیقات جدید شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis، منطقه مرکزی، شمالی و غربی اروپا که با عنوان منطقه CNWE شناخته می‌شوند، فعال‌ترین بلوک ارزهای رمزنگاری شده جهان هستند و طی سال گذشته بیش از 1 تریلیون دلار دارایی دیجیتال دریافت کرده‌اند.

یک گزارش که اخیرا منتشر شد، نشان می‌دهد که منطقه CNWE،  بیست و پنج صد از فعالیت‌های رمزنگاری جهانی را بین جولای 2020 تا ژوئن 2021 به خود اختصاص داده است. این منطقه شاهد افزایش شدید حجم معاملات در تمام زیر مجموعه‌های رمز‌ارز‌ها، به ویژه امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi بود.

Chainalysis معاملات رمز‌ارزها را هر چیزی که شامل تجارت، سرمایه‌گذاری و معاملات تجاری باشد، توصیف می کند.

اروپا همچنین به کانون سرمایه‌گذاری نهادی تبدیل شده است و ارزش معاملات در این رده، در ژوئن 2021 به 46.3 میلیارد دلار رسیده  است در حالی که در ژوئیه 2020،  1.4 میلیارد دلار بوده است. شاید به‌طور شگفت‌انگیزی، بریتانیا بزرگترین اقتصاد ارز دیجیتال در منطقه، با 170 میلیارد دلار باشد. تقریبا 49 درصد ارزش معاملات از طریق پروتکل های DeFi ارسال شده است.

Henry Updegrave، مدیر ارشد بازاریابی محتوا Chainalysis، می‌گوید: بازار ارزهای دیجیتال در انگلستان، عمدتاً توسط شرکت‌های سرمایه‌گذاری  که بر نقل و انتقالات بزرگ تمرکز دارند و بیشتر حجم معاملات آن را هدایت می کنند، در حال‌ رشد است.

بازار صعودی بیت‌کوین (BTC)‌، رشد پلتفرم قرارداد‌های هوشمند رقابتی و ورود منابع مالی غیر متمرکز، همگی به افزایش گسترده ارزهای دیجیتال در طول دوره مورد مطالعه کمک کردند. تعجبی ندارد که فعالیت بازار ارز‌های دیجیتال CNWE در ماه مه 2021، در اوج بازار صعودی (زمانی که بیت‌کوین به 64000 دلار رسید)، بیشترین حجم خود را تجربه نموده است.

داده‌های Chainalysis شواهد رو به رشدی را تایید می‌کند که نشان می‌دهد سرمایه گذاران بزرگ نهادی به یک موتور محرک در ارز‌های دیجیتال تبدیل شده‌اند. مدیران ثروتمند، حساب‌های بزرگ خانوادگی و سایر بازیگران نهادی، میلیاردها دلار برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و اتر (ETH) که توسطGrayscale ، CoinShares ،21Shares و دیگران ارائه می شود، اختصاص داده‌اند.

فراتر از اقتصادهای پیشرفته اروپا، تحقیقات Chainalysis جذب فزاینده ارز‌های دیجیتال را در بازارهای نوظهور ثبت کرده است. شاخص جهانی پذیرش رمزنگاری Chainalylsis 2021، ویتنام، هند و پاکستان را به عنوان کشورهای پیشرو برای پذیرش، بر اساس ارزش دریافتی زنجیره‌ای، معاملات خرده فروشی و حجم مبادله همتا به همتا معرفی نموده است.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.