معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

السالوادور، اولین بیت کوین خود را استخراج کرد

0 20
زمان مطالعه: 2 دقیقه

السالوادور، اولین بیت کوین خود را با استفاده از انرژی آتشفشانی استخراج کرد.

نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور، در پیام جدید خود در توییتر، اعدادی را به عنوان بیت‌کوین استخراج شده نمایش داد. به نظر می‌رسد تاسیسات استخراج آتشفشانی این کشور، اولین بیت‌کوین را استخراج نموده است.

هر چند دستاورد  حاصل از آتشفشان هنوز اندک است. با این حال، رئیس جمهور، از آغاز پروژه بسیار خوشحال به نظر می‌رسد و خرسندی خود را با قرار دادن ایموجی 🥰 در کنار اعداد جدید بیان کرد.

السالوادور

در تصویر توئیت شده توسط رئیس جمهور، هیچ تراکنشی از بیت‌کوین وجود ندارد، با این حال، 0.004 بیت‌کوین در حال پرداخت را نشان می‌دهد و حدود 0.006 بیت‌کوین آماده استخراج شده است. در مجموع، این مقدار تقریباً یک صدم بیت‌کوین یا 470 دلار آمریکا، با قیمت‌های امروز، ارزش دارد.

Bukele گفت: “ما هنوز در حال آزمایش و نصب هستیم، اما این رسما اولین استخراج بیت کوین از انرژی آتشفشان است.”

رئیس جمهور، چند روز پیش ویدئویی از “آتشفشان” به اشتراک گذاشت که شامل نمای هوایی از تاسیسات استخراج جدیدش بود. این فیلم نشان می دهد که برق با استفاده از آتشفشان تولید می‌شود و در آن مردی در حال تنظیم مجموعه‌ای از دستگاه‌های ماینر است. بوکله، پس از اعلام این موضوع که او آن را “اولین قدم ها” نامید، در توییتر بازخوردهای بسیار مثبتی دریافت کرد.

به این ترتیب، Bukele تبریک‌های زیادی را برای پیشرفت خود در این روز دریافت کرد، از جمله از سوی مایکل‌سیلور، هولدر معروف بیت‌کوین.

استخراج از منابع سازگار با محیط زیست

این تاسیسات جدید نشان می‌دهد که السالوادور تلاش می‌کند بیت‌کوین بیشتری HODL نماید. کمتر از دو هفته پیش، این کشور، 150 بیت‌کوین دیگر خریداری کرد و مجموع دارایی های خود را به 700 بیت‌کوین رساند. این اقدام تنها چند روز پس از آن بود که این کشور، به عنوان اولین کشور، پرداخت با  BTC را یک روش قانونی پرداخت اعلام کرد.

همچنین این روش به‌عنوان یک روش سازگار با محیط زیست برای استخراج با استفاده از انرژی استفاده نشده در آتشفشان، بدون ایجاد گاز دی‌اکسید کربن است. بسیاری از مردم از سیستم اثبات کار بیت کوین به دلیل مضر بودن برای محیط زیست و همچنین مصرف زیاد انرژی انتقاد کرده‌اند. با این حال‌، اتهام ایجاد آسیب‌های زیست محیطی توسط استخراج بزرگترین ارز دیجیتال (بیت‌کوین) اغراق‌آمیز است، زیرا تقریبا نیمی از تمام قدرت هش، از منابع پایدار تولید می شود.

حتی ایلان ماسک، که به دلیل نگرانی‌های اقلیمی پذیرش پرداخت بیت‌کوین را در ماه مه متوقف کرد، اعتراف می کند که این شبکه در حال حاضر پایدارتر شده است.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.