معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

علی بابا در چین فروش ماینر را متوقف کرد

0 40
زمان مطالعه: 2 دقیقه

شرکت علی بابا در پی ممنوعیت رمز‌ارز‌ها در چین، فروش ماینرهای ارز‌های دیجیتال را ممنوع می کند.

هر فروشنده‌ای که ماینرهای رمزنگاری یا محصولات مربوطه را در پلتفرم‌های علی بابا پس از 15 اکتبر لیست کند ، با مجازات‌های قابل توجهی روبرو خواهد شد.

غول تجارت الکترونیکی چینی علی بابا، شرکت دیگری است که خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال خود را در واکنش به سرکوب مداوم رمزارزها در چین به پایان می‌رساند.علی بابا روز دوشنبه رسماً اعلام کرد که فروش ماینرهای ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده و دسته‌بندی‌های استخراج کنندگان بلاک‌چین و لوازم جانبی را در وب‌سایت خود در 8 اکتبر غیر‌فعال می‌کند.

علی بابا، علاوه بر توقف فروش دستگاه‌های استخراج رمز‌ارزها، استفاده از بسترهای خود برای فروش ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت کوین (BTC)، اتر (ETH)، لایت کوین (LTC) و همچنین کوین‌های کوچکتر مانند Quark) QRK) را ممنوع می کند.

در این اعلامیه آمده است که محدودیت‌های جدید شامل سخت‌ افزارها و نرم افزارهای مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال و همچنین آموزش‌ها، راهنماها و استراتژی‌های مربوطه می‌شود.

این شرکت در توضیح مفصلی از محدودیت‌های جدید، هشدار داد که هر فروشنده‌ای که پس از 15 اکتبر لیست ماینر‌ها و یا محصولات مربوطه را در پلتفرم‌های علی بابا ادامه دهد، تحت قوانین قابل اجرا مجازات می‌شود. علی بابا اعلام کرد که برخی از مجازات‌های ذکر شده، شامل مسدود کردن فروشگاه‌ها، توقف و بستن حساب‌های تجار به دلیل فرار از قوانین جدید مانند قرار دادن عمدی محصولات مربوطه در دسته‌های دیگر است.

این شرکت خاطرنشان کرد که آخرین تغییرات و سیاست‌گذاری انجام شده در پاسخ به مسائل مربوط به رعایت لیست محصولات و انجام معاملات صورت می‌گیرد.

 شرکت علی بابا گفت: کاربران مسئولیت رعایت قوانین و مقررات مربوط به فروش در هر کشور را دارند. ما تغییرات سیاست‌گذاری در هر کشور را پیگیری می‌کنیم و سیاست‌های کنترل خود را بر این اساس تنظیم می‌کنیم.

این اقدام علی بابا بلافاصله پس از آن صورت گرفت که دولت چین مجموعه اقدامات جدیدی را برای مقابله با پذیرش رمز‌ارز‌ها اعلام کرد و همه معاملات مربوط به ارز‌های دیجیتال را در این کشور در روز جمعه غیرقانونی اعلام کرد. در پاسخ به سرکوب مجدد ارزهای دیجیتال، صرافی‌های رمزنگاری مانند Binance و Huobi متعاقباً برخی از خدمات خود را در کشور چین متوقف کردند، در ادامه Sparkpool، دومین استخر بزرگ استخراج اتریوم در جهان، توقف کامل عملیات را اعلام کرد.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.