معرفی انواع ارزهای دیجیتال، فناوری های مبتنی بر بلاک چین و تازه های دنیای کریپتوکارنسی

سیاستهای جدید، پذیرش ارز‌های دیجیتال صندوق بین‌المللی پول

0 10
زمان مطالعه: 2 دقیقه

توصیه‌های صندوق بین‌المللی پول برای ثبات مالی

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و استانداردهای جهانی در حوزه رمزنگاری

صندوق بین المللی (IMF)، مجموعه‌ای از سیاست‌های جدید قابل اجرا برای بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه را برای اطمینان از ثبات مالی در میان پذیرش ارزهای دیجیتال جهانی منتشر کرد.

صندوق بین المللی پول با استناد به افزایش ارزش بازار رمزارزها، معتقد است دارایی‌های رمزنگاری شده این پتانسیل را دارند که به ابزاری برای تسریع و کمتر نمودن هزینه‌های تراکنش‌های بین‌المللی، حتی با وجود روند نزولی از ماه مه 2021، تبدیل شوند.

در این گزارش، ویژگی‌های بازده بالا، هزینه معاملات و سرعت انجام معاملات و تراکنش‌ها و همچنین کاهش استانداردهای مبارزه با پولشویی (AML)، به عنوان محرک‌های اصلی برای پذیرش ارز‌های دیجیتال هستند.

صندوق بین‌المللی پول برای مقابله با چالش‌های ثبات مالی ناشی از افزایش معاملات دارایی‌های رمزنگاری شده، توصیه می‌کند:

“سیاست‌گذاران باید استانداردهای جهانی را برای دارایی‌های رمزنگاری شده، اجرا کنند و با برطرف کردن شکاف داده‌ها، توانایی خود را برای نظارت بر اکوسیستم ارز‌های دیجیتال افزایش دهند. بازارهای نوظهور با خطرات رمزنگاری مواجه هستند و باید سیاست‌های اقتصاد کلان را تقویت کرده و مزایای انتشار ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی بررسی گردد.”

گزارش صندوق بین المللی پول نشان می‌دهد که ارزش بازار ارزهای دیجیتال، فراتر از بیت‌کوین (BTC)، گسترش یافته و در پی آن، عرضه استیبل کوین‌ها به‌شدت افزایش یافته است. داده‌های سه ساله صندوق بین‌المللی پول نشان می‌دهد که بازده متناسب با ریسک دارایی‌های رمزنگاری شده، به غیر از استیبل‌کوین‌ها، مانند بیت‌کوین با سایر معیارهای اصلی مانند S&P 500 قابل مقایسه است که در شکل زیر توضیح داده شده است.

صندوق بین المللی پول

علاوه بر انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، صندوق بین‌المللی پول توصیه می‌کند “قوانین و مقررات باید متناسب با خطرات این استیبل‌کوین‌های جهانی باشد.” علاوه بر پذیرش CBDC، سیاستهای دلار زدایی به دولت‌ها در مقابله با خطرات مالی کلان کمک خواهد کرد.

در ژوئیه 2021، Cointelegraph، از برنامه صندوق بین‌المللی پول برای “افزایش” نظارت بر ارزهای دیجیتال گزارش داد. یک گزارش قدیمی صندوق بین‌المللی پول با برجسته کردن مزایای دارایی‌های دیجیتالی می‌گوید: “پرداخت‌ها آسان‌تر، سریع‌تر، ارزان‌تر و در دسترس‌تر می شوند و به‌سرعت از مرزها عبور می‌کنند. این پیشرفت‌ها می‌تواند باعث افزایش بهره‌وری و مشارکت بیشتری شود و مزایای عمده‌ای برای همه داشته باشد.”

صندوق بین‌المللی پول همچنین پیش از این برنامه‌ریزی کرده بود تا با رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله، ملاقات کند تا درباره پیامدها و احتمالات استفاده از بیت‌کوین گفت‌وگو کند.

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام کنید!

نام صرافی موقعیت لینک ثبت نام
کوکوین  کوکوین بین المللی
کوینکس  کوینکس بین المللی
نوبیتکس نوبیتکس ایران
تبدیل تبدیل ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.